Sezonas prasidėjo iškovotu trofėjumi

2013-03-03 | Kategorijos: Aprašymas, Pietų IV, Žalgiris |

Ne veltui pavasarį atgyja gamta – juk tuomet kaip tik prasideda Lietuvos futbolo sezonas! Na, gerai, galbūt tiesioginio sąryšio tai ir neturi, bet fakto, jog atėjęs pavasaris (kad ir kalendorinis) kiekvienam Žalgirio ultrai yra ypatingai svarbus bei džiaugsmingas, nieks negalėtų paneigti. O jeigu žiemos pabaigą pažymi rungtynės dėl pirmojo trofėjaus – džiaugsmas mažų mažiausiai patrigubėja.

Būtent tokiomis nuotaikomis šeštadienio popietę Žaliai Balti pajudėjo Marijampolės link. Žinia, Supertaurės rungtynės galbūt ir nėra ypatingai svarbios, bet tai – kova dėl titulo, tad entuziazmo vykti į šias rungtynes iš Pietų IV piliečių tikrai netrūko. Sūduvos krašto sostinę pirmieji pasiekė choreografijos ruošėjai, specialiai išvykę anksčiau su mikroautobusu. Po valandėlės pasirodė ir pirmasis autobusas, nuo kurio nedaug teatsiliko ir kita penkiasdešimtinė Žalgiriečių. Viso Marijampolėje buvo 141 Žalgirio ištikimiausiasis.

Paruošus choreografiją atėjo metas pirmą kartą padoriai apšildyti balsus. Niekas nepaneigs, jog po ilgos pertraukos uždainuoti kartu su tribūnos broliais buvo neapsakomai smagu. Choreografija. S. Čirbos nuotr.Dar smagiau pasidarė vykdant vaizdinį palaikymą, kuris išėjo tiesiog puikiai: viskas buvo įgyvendinta taip, kaip planuota, ultros dainavo garsiai, tad palaikymo lygis rungtynių pradžioje buvo tikrai aukštas. Gaila, kad po maždaug penkiolikos minučių jis kiek prislopo ir į deramą lygį sugrįždavo tik kartais. Tarp kitko, šiose rungtynėse Pietų IV vėliavų arsenalą papildė du nauji egzemplioriai: „Naujininkai Ultras“ ir Žalgirio didvyriui – Mindaugui Čepui – skirtas audeklas. Veikiausiai niekam nereikia aiškinti, kodėl jis ten kabėjo, o štai Žaliai Balti iš Naujininkų tarsi bando atgaivinti rajoninių vėliavų tradiciją.

Tuo tarpu aikštėje Žalgiris rodė geresnį žaidimą, nors ypatingų progų nei panevėžiečiai, nei vilniečiai neturėjo. Vertėtų išskirti tik antrojo kėlinio paskutiniąsias 20 minučių, kuomet po keletos keitimų Žalgiriečiai suaktyvėjo ir buvo per nago juodymą nuo įvarčio – Kamilio Bilinskio šūvis „pabučiavo“ virpstą. Tai išprovokavo šalia buvusių Žalgirio ultrų emocijų pliūpsnį, paskatinusį žymų palaikymo pagyvėjimą. Deja, tai truko neilgai, o daugiau tokių progų Žaliai Balti neturėjo, tad teko žaisti pratęsimą.

Keista, bet tribūnos aktyvo sprendimas užleisti „Olė olė, Žaliai Balti laimės!“ ypatingai Įvarčio šventimas. S. Čirbos nuotr.pasiteisino. Nors sektorius ir buvo smarkiai aptuštėjęs pratęsimo pradžioje (gaila, bet nemažai daliai žmonių tiek tribūnoje, tiek visoje arenoje parūkyti buvo svarbiau už futbolą…), bet Pietų IV surengė tikrą vakarėlį. Galbūt tai užvedė ir komandą, kuri nepaleido žaidimo kontrolės bei toliau spaudė Ekraną. Tuomet atėjo tas momentas, kurio visi taip laukė – Mantas Kuklys iš maždaug 17 metrų pasiuntė kamuolį į panevėžiečių vartus. EUFORIJA! Visa komanda griuvo šalia ištikimiausiųjų, ultros veržėsi į aikštę ir visi iki vieno jautė tą neapsakomą džiaugsmą. Taip, tai buvo vienas tų momentų, kada galima pamiršti visą nuovargį, atiduotas jėgas bei gyvenimo problemas ir tiesiog džiaugtis nuostabia akimirka.

Antrasis pratęsimo kėlinys aikštėje, kitaip nei tribūnose, buvo labai neramus. Ekraniečiai bandė žūtbūt išlyginti rezultatą, o Žaliai Balti stengėsi pastaruosius užklupti kontratakomis. Viena tokių ir pavyko: Kamilis Bilinskis buvo pelnęs ir antrąjį įvartį, kurio teisėjas, paveiktas Pirmosios Armados bei visos Panevėžio komandos apeliacijų, neįskaitė. Tik nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui. S. Čirbos nuotr.Įdomu, kuo visa tai būtų pasibaigę, jeigu rezultatas nebūtų mūsų naudai…

Tačiau tai tebuvo vienintelė mėlynai raudonų pergalė tądien: rezultatas nepakito, o tribūnose taip pat (nors ir nežymia persvara) laimėjo Žalgiriečiai. Kaip vyko pirmojo 2013-ųjų trofėjaus šventimas pasakoti neverta, nes žodžiais apsakyti tą džiaugsmą neįmanoma. Juk geriau „vieną kartą pamatyti, negu tūkstančius kartų išgirsti“!

Sveikiname visus su pergale, dėkojame už ją komandai bei tariame didelį AČIŪ tribūnos aktyvui už įdėtas pastangas! Nuoširdžiai tikimės, jog ir kitus du titulus šiemet susižers Vilniaus ŽALGIRIS!

P.S. Be abejo, dėkojame VAKARŲ FRONTO vaikinams už atvykimą ir palaikymą!
P.P.S. Daugiau nuotraukų rasite čia ir čia.